Звернення громадян

Соціально - правові запити

Виконання запитів, спрямованих на соціальний захист та забезпечення прав громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства як на території України, так і за її межами, а також задоволення інтересів населення, пов'язаних із доступом до ретроспективної документної інформації, займають провідне місце в роботі державних архівів і, згідно з Законом України “Про Національний архівний фонд та архівні установи” (ст.35), здійснюється безкоштовно.

Перелік соціально - правових запитів щодо підтвердження законних прав та інтересів громадян, що виконуються Державним архівом   безкоштовно:

1. Реєстрація актів громадянського стану.

2. Освіта та навчання.

3. Трудовий стаж та заробітна плата.

4. Нагороди, присвоєння почесних звань.

5. Участь у Другій світовій війні, партизанському та підпільному русі.

6. Перебування на окупованій території, примусове вивезення до Німеччини та інших країн Центральної та Східної Європи у період Другої світової війни.

7. Розкуркулення, депортації, репресії, позбавлення виборчих прав (у тому числі конфіскацію майна) і наступну реабілітацію.

Запити генеалогічного характеру

Державний архів Хмельницької області проводить генеалогічні дослідження, які виконуються на платній основі. Вартість виконання запиту залежить від його складності і часу, витраченого на пошуки необхідної інформації. Оплата визначається переліком цін і тарифів на роботи та послуги, що виконуються Держархівом області. Плата за виконання запиту включає вартість довідки та пошукових робіт. Звертаючись до архівної установи, заявник має надати таку інформацію:

  • історичний регіон України, де проживали предки;
  • назва села, міста, містечка;
  • прізвище предка (для жінки - дівоче прізвище);
  • дати народження, шлюбу, смерті;
  • віросповідання;
  • суспільний (майновий) стан.

Швидкість та результативність пошуку залежать від повноти й точності вказаних вихідних даних.

 

Графік роботи з юридичними і фізичними особами: вівторок, четверг - 9:00 - 18:00. 

 

Інформацію про результати розгляду заяв-запитів можливо дізнатися за тел.: (0382) 79-45-59 - стіл довідок, або електронною поштою viddilinform@gmail.com