новини за 2019


День благоустрою

24 квітня 2019 року працівники архіву провели День благоустрою на прилеглих територіях обох корпусів.

 

 

    

 

   

 

2019-04-24

облагородження території

 

23 квітня 2019 року архівісти області взяли участь в облагородженні території Хмельницького аеропорту.

 

   

 

   

 

   

2019-04-23

семінар-практикум

18 квітня 2019 року в Державному архіві Хмельницької області відбувся семінар-практикум з працівниками діловодних та архівних служб підприємств, установ і організацій — джерел формування НАФ ,,Порядок і критерії проведення експертизи цінності та якості впорядкування документів НАФ”.

Слухачі мали можливість ознайомитися з такими темами: ,,Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення розвитку архівної справи та діловодства в установах, організаціях, підприємствах різних форм власності”; ,,Номенклатура справ – етапи її створення та подання на розгляд ЕПК Державного архіву Хмельницької області”; ,,Забезпечення збереженості документів та порядок передавання архівними підрозділами підприємств, установ, організацій документів НАФ на постійне зберігання”; ,,Дослідження документів НАФ Державного архіву Хмельницької області за персональними запитами” та ін.

По завершенню семінару начальник відділу інформаційних технологій Юрій Олійник провів екскурсію постійно діючими виставками обласного архіву.

 

   

 

   

 

2019-04-18

вручення подяки

18 квітня 2019 року заступник директора архіву Катерина Бурдуваліс вручила подяку студентам Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії за проходження виробничої практики.

Керівництво Державного архіву Хмельницької області висловлює щиру подяку керівнику та колективу Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії за допомогу обласному архіву у прийманні і впорядкуванні документів та майбутніх висококваліфікованих  спеціалістів.

 

   

 

2019-04-18

семінар

17 квітня 2019 року заступник директора архіву Катерина Бурдуваліс надала методичну та практичну допомогу архівним установам Старосинявського району та провела семінар на тему: “Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення організації архівної справи та діловодства в закладах освіти та науки Старосинявського району”.

 

   

 

   

 

   

2019-04-17

презентація виставки

12 квітня 2019 року директор Державного архіву Хмельницької області Володимир Байдич спільно із заступником голови Федерації професійних спілок Хмельницької області Анатолієм Яримюком взяли участь у презентації міжнародної виставки ,,Наказ № 00485. Антипольська акція НКВС в Радянській Україні 1937-1938”. Виставка відкрита у холі Вінницької міської ради і діятиме до 19 квітня цього року. Вперше в Україні ця виставка презентувалася у Хмельницькому. Після Вінниці буде передано естафету для Одеси.

Виставка створена польським Інститутом Національної Пам’яті у співпраці з обласними архівами Хмельницького, Вінниці та Одеси. Це − 16 стендів, на яких представлені матеріали кримінальних справ подолян репресованих радянським НКВД протягом 1937-1938 рр. Виставка та каталог підготовлені українською та польською мовами. У майбутньому планується провести виставку в інших містах України та Польщі.

В рамках заходу відбулося покладання квітів до пам’ятника Симона Петлюри, пам’ятної дошки на честь Юзефа Пілсудського і до пам’ятної дошки до каплички, на місці злочину НКВС - масових розстрілів вояків Армії, полонених на території Центрального парку м. Вінниці.

 

2019-04-12

міжнародна конференція

11 квітня 2019 року в Кам’янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка відбулась Міжнародна науково-практична конференція ,,Архівістика: теорія, методика, практика”. Організаторами конференції виступили Державна архівна служба України, Державний архів Хмельницької області, Державний архів Вінницької області, Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка, Інститут Національної Пам’яті Польщі, Кам’янець-Подільська міська рада, Український науково-дослідний інститут архівної справи та документознавства, Хмельницька обласна громадська організація архівістів та дослідників  Поділля та Південно-Східної Волині ,,Поклик віків”, Хмельницька обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

У конференції взяли участь: керівники області, міста Кам’янець-Подільського, вишів, науковці, краєзнавці, викладачі та студенти Кам'янець-Подільського університету імені І. Огієнка, представники громадських організацій, працівники архівних установ України, ЗМІ та ін.

Перед початком конференції у центральному корпусі університету було відкрито пам’ятну дошку з нагоди 100-річчя заснування архівної комісії на Поділлі.

Також відбулася презентація двох книг: ,,В боротьбі за Україну: протистояння Якова Гальчевського більшовицькій владі в 1921-1924 рр. на Поділлі: Наукове видання” (за співавторством Володимира Байдича, Олександра Завальнюка, Юрія Олійника, Віталія Галатира) та ,,Церковні літописи Поділля. Документи Фонду 315 ,,Подільська духовна консисторія (1795-1920 рр.): Наукове видання” за авторством Галини Лях.

Робота конференції була організована за такими тематичними напрямами:

•          Історія становлення та розвитку архівної справи в України. Постаті в царині архівної справи;

•          Історико-регіональні дослідження та архівна справа;

•          Збереження, формування та раціональне використання фондів – важливий напрям роботи архівів;

•          Традиційні та інноваційні методи архівної діяльності;

•          Сприяння архівів формуванню культури академічної доброчесності;

•          Корпоративна діяльність архівів.

За результатами конференції видано Вісник Державного архіву Хмельницької області ,,Подільська старовинна № 4”, до якого увійшло 50 наукових статей, з них 4 підготовлені іноземними істориками та науковцями.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

2019-04-11

колегія 05 квітня

05 квітня 2019 року відбулося засідання колегії Державного архіву Хмельницької області з порядком денним:

1. Про підсумки роботи Експертно-перевірної комісії Держархіву області (далі-ЕПК) протягом  2017-2018 років та якість підготовки документів, що подаються на розгляд ЕПК архівними установами області

2. Про паспортизацію архівних підрозділів юридичних осіб – джерел комплектування Державного архіву станом на 01.01.2019.

3. Про роботу із зверненнями громадян у Держархіві області за 2018 рік.

4. Про співпрацю державних архівних установ Хмельницької області із засобами масової інформації у 2016-2018 роках.

5. Про стан виконавської дисципліни та організацію виконання завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови облдержадміністрації у 2018 році.

6. Про стан виконання наказів Державного архіву Хмельницької області за 2018 рік.

 

   

 

   

 

2019-04-05

семінар в ГУ ДСНС України у Хмельницькій області

21 березня 2019 року заступник директора архіву-начальник відділу організаційно-аналітичної роботи Катерина Бурдуваліс провела семінар в Головному управлінні державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області на тему: ,,Номенклатура справ – етапи її створення та подання на розгляд ЕПК. Проблемні питання щодо формування документів постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу)”.

 

   

 

   

2019-03-21

до 205-річниці народження Шевченка

18 березня 2019 року працівники Державного архіву Хмельницької області прослухали лекцію до 205-річниці народження Шевченка про перебування Великого Кобзаря на Поділлі. Лекцію провела заступник директора Хмельницького обласного літературного музею Людмила Данилюк.

 

   

2019-03-18

підвищення кваліфікації

         Протягом 11-15 березня 2019 року працівники Державного архіву Хмельницької області пройшли перший етап підвищення кваліфікації в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

            Архівісти мали можливість прослухати такі теми: ,,Пріоритети розвитку архівної справи на Хмельниччині в 2019 році”; ,,Децентралізація державного управління та реформування державної служби в Україні”; ,,Організація контролю та виконання вхідних та розпорядчих документів в органах влади”; ,,Специфіка писемної форми спілкування” та ін.

            У рамках навчання 13 березня на базі Державного архіву Чернівецької області відбувся міжобласний семінар-практикум для працівників архівних установ Хмельницької та Чернівецької областей на тему: ,,Робота архівних установ в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи” (обмін досвідом). На семінарі-практикумі розглядались питання діяльності архівних установ Буковини та Хмельниччини в період реформування органів місцевого самоврядування, обговорювались проблемні питання та досягнення розвитку архівної справи та діловодства, відбувся обмін досвідом між відділами Держархівів Хмельницької та Чернівецької областей.

        Підсумки семінару підвели директор Хмельницького ЦППК Баюк М.І. та директор Державного архіву Хмельницької області Байдич В.Г.

            Другий етап підвищення кваліфікації працівників архіву заплановано на жовтень 2019 року.

 

   

 

   

 

   

 

 

2019-03-15

засідання

 

07 березня 2019 року в Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2019-03-07

8 Березня

 

07 березня 2019 року голова облдержадміністрації Вадим Лозовий з нагоди 8 Березня привітав жіночий колектив Державного архіву Хмельницької області.

 

2019-03-07

Я просто жінка

 

05 березня 2019 року заступник директора архіву-начальник відділу організаційно-аналітичної роботи Катерина Бурдуваліс та заступник директора архіву-начальник відділу забезпечення збереженості документів Олександр Войтович взяли участь в урочистих заходах з нагоди Міжнародного жіночого дня під назвою “Я просто жінка…..”, які відбулися у Хмельницькій гуманітарно-педагогічній академії.

 

2019-03-05

семінар Нова Ушиця

 

04 березня 201року заступником директора архіву-начальником відділу організаційно-аналітичної роботи Катериною Бурдуваліс надано методичну та практичну допомогу архівним установам Новоушицького району А також проведено семінар на тему: “Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення організації архівної справи та діловодства в закладах освіти та науки Новоушицького району”. Мета заходу – покращення збереженості документів Національного архівного фонду та удосконалення діловодства в установах та закладах різних форм власності Нової Ушиці.

 

 

 

 

 

 

   

2019-03-04

семінар

 

 

27 лютого 2019 року працівники архіву на чолі із заступником директора архіву-начальником відділу організаційно-аналітичної роботи Катериною Бурдуваліс провели семінар для  Департаменту спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС м. Хмельницького на тему: “Нормативно-правове, науково-методичне та інформаційне забезпечення діловодства та архівної справи у Департаменті спеціалізованої підготовки та кінологічного забезпечення ДФС м. Хмельницького”.

У ході семінару розглянуто такі питання:

номенклатура справ – етапи її створення та подання на розгляд ЕПК;

проблемні питання щодо формування документів постійного зберігання та з кадрових питань (особового складу);

впорядкування документів постійного зберігання, з кадрових питань (особового складу), складання та оформлення описів справ.

 

 

 

 

2019-02-27

колегія в Укрдержархіві

26 лютого 2019 року директор архіву Володимир Байдич взяв участь у розширеному засіданні колегії Державної архівної служби України за підсумками роботи архівних установ у 2018 році.

 

 

 

 

2019-02-26

колегія

 

 

22 лютого 2019 року на базі Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулось підсумкове засідання колегії Держархіву Хмельницької області  ,,Про підсумки роботи архівних установ області у 2018 році та пріоритетні завдання на 2019 рік”.

Засідання відбувалося у форматі вебінару. Члени колегії в он-лайн режимі поспілкувалися з працівниками архівних відділів райдержадміністрацій, міських рад та трудових архівів області.

Керівництво Державного архіву Хмельницької області висловлює щиру подяку працівникам Хмельницького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти за надане приміщення та технічну можливість для проведення колегії.

 

2019-02-22

презентація книги Віктора Адамського

 

22 лютого 2019 року в Державному архіві Хмельницької області відбулась презентація книги Віктора Адамського ,,Поділля в добу Української революції. Рік 1917”.

У книзі подано комплекс документів та матеріалів, що віддзеркалюють різні аспекти революційних подій 1917 р. на Поділлі. Подаються, зокрема, офіційні документи органів державної влади та місцевого самоврядування, військових інституцій, громадських організацій. Широко представлений документальний корпус, що характеризує відродження українського руху на Поділлі та розвиток національних меншин.

 

 

 

   

2019-02-22

меморіальні заходи

 

20 лютого 2019 року працівники Держархіву області взяли участь у меморіальних заходах, приурочених 5-річниці Революції Гідності і поклали квіти до Пам’ятника Героям Небесної сотні та Меморіальної дошки пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників АТО.

 

2019-02-20

презентації виставки фотографій

 

19 лютого 2019 року заступник директора архіву-начальник відділу організаційно-аналітичної роботи Катерина Бурдуваліс та головний спеціаліст відділу формування НАФ та діловодства архіву Валентина Мірчук взяли участь у презентації виставки фотографій до Дня Героїв Небесної Сотні ,,Українська революція”, авторства міжнародного журналіста Мстислава Чернова.

Презентація відбулася у Хмельницькому музеї-студії фотомистецтва. До експозиції увійшло 60 світлин.

 

2019-02-19

захід до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні

 

19 лютого 2019 року в Держархіві області відбувся захід до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні. На заході був присутній депутат обласної ради, учасник Революції Гідності Анатолій Панчук, який поділився своїми спогадами про ті сумні події із працівниками архіву. Учасники переглянули документальний фільм про Революцію Гідності. А на завершення усі присутні вшанували невинно убієнних українців хвилиною мовчання.

 

2019-02-19

ювілей

 

19 лютого 2019 року директор архіву Володимир Байдич взяв участь в урочистому зібранні з нагоди 100-літнього ювілею від дня заснування перших органів державної реєстрації актів цивільного стану.

 

   

2019-02-19

Покладання Воїнам-Афганцям

15 лютого 2019 року працівники Держархіву Хмельницької області взяли участь у покладанні квітів до Пам'ятника Воїнам-Афганцям.

 

 

 

 

  

2019-02-15

покладання жертвам єврейського погрому

Працівники Держархіву Хмельницької області поклали квіти до пам’ятника жертвам єврейського погрому у Проскурові, який відбувся 15 лютого 1919 року.

 

2019-02-15

засідання Експертно-перевірної комісії

 

14 лютого 2019року в Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2019-02-14

Презентація наукової книги Церковні літописи Поділля. Документи Ф. 315 Подільська духовна консисторія (1795-1920 рр.)

 

01 лютого 2019 рокув Державному архіві Хмельницької області відбулась презентація наукової книги „Церковні літописи Поділля. Документи Ф. 315 Подільська духовна консисторія (1795-1920 рр.)” за авторством начальника відділу обліку та довідкового апарату Галини Лях.Це – перше видання із серії ,,Джерела церковної історії”, випущене обласним архівом та Хмельницькою обласною громадською організацією архівістів та дослідників Поділля та Південно-Східної Волині ,,Поклик віків”.

         У виданні опубліковано парафіяльні літописи Свято-Георгіївської церкви м. Кам’янець-Подільський Кам’янецького повіту, Свято-Різдво-Богородичної церкви с. Козачки Летичівського повіту та Свято-Дмитрівської церкви с. Колибабинці Вінницького повіту Подільської губернії, які зберігаються у фонді Державного архіву Хмельницької області Ф. 315 Подільська духовна консисторія.  

         Документи розкривають сторінки історії церковного та повсякденного життя парафій другої половини ХІХ – початку ХХ століть.

 

   

 

   

 

2019-02-01

День Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки

 

22 січня 2019 року колектив Державного архіву Хмельницької області на чолі з Володимиром Байдичем взяв участь в міжобласних урочистих заходах з нагоди Дня Соборності України та 100-річчя проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, які відбулися у с. Гуків Чемеровецького району на кордоні з Борщівським районом Тернопільської області.

Цьогоріч тут зібралися близько 3,5 тисяч людей. Делегацію Хмельниччини очолювали голова облдержадміністрації Вадим Лозовий та голова обласної ради Михайло Загородний.

На мосту через річку Збруч було утворено прапор України з двох частин: від Хмельниччини - представлено 50 м жовтої частини стягу, а від Тернопільщини – 50 м синьої, довжина яких також символічна, адже разом вони складають 100 м на знак сьогоднішньої історичної дати.

Потім відбувся молебень біля Пам’ятного Хреста Роману Шухевичу, за участю представників духовенства Православної церкви України з обох областей та відкриття пам’ятного знаку ,,100 років Соборності України”.

Під час святкування представник Книги рекордів України на Хмельниччині Аліна Скоморохова зафіксувала рекорд України в категорії “Масові заходи” зафіксувавши найбільшу кількість державних прапорів в одній локації. Загальною кількістю – 2500 тисячі.

22 січня 1918 року IV Універсалом Центральної Ради було проголошено незалежність УНР. Роком пізніше, 22 січня 1919-го, у Києві на Софійській площі був оприлюднений Універсал Директорії Української Народної Республіки – Акт Злуки про об'єднання українських земель в єдину Україну.

 

   

 

   

 

   

2019-01-22

Україна колядує

15 січня 2019 року архівісти області приєдналася до флешмобу “Україна колядує”, який був переданий нам Тернопільською обласною державною адміністрацією. Завдяки флешмобувдалосяоб’єднати серця українців та популяризувати наші традиції.

З цієї нагоди державні службовціна чолі з головою обласної державної адміністрації Вадимом Лозовим спільно виконали колядку ,,Нова радість стала”та передали естафету на Львівщину.

 

2019-01-15

Засідання Експертно-перевірної комісії

10 січня 2019 року в Держархіві області відбулося засідання Експертно-перевірної комісії щодо внесення документів органів державної влади та місцевого самоврядування, установ, підприємств, організацій області до Національного архівного фонду України.

2019-01-10

коляда ДАХмО

10 січня 2019 року в Державному архіві Хмельницької області прозвучала коляда.

 

2019-01-10